WP-Filebase 0.1.3.0 - en to be translation catalogue (200 entries)

en: %s is not writable!
be: %s абаронены ад запісу!

en: /%s/ added to rejected URIs list of WP Super Cache.
be: /%s/ дададзена ў выключэнні WP Super Cache.

en: 1 if direct linking is allowed, otherwise 0
be: 1 калі прамая спасылка дазволена,у адваротным 0

en: 1 if file is offline, otherwise 0
be: 1 калі фала няма, у адваротным 0

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the files in that category. Instead, files that were assigned to the deleted category are set to the parent category.
be: <strong>Важна:</strong><br />Выдаленне катэгорыі не выдаліць файлаў у катэгорыі. Файлы з выдаленай катэгорыі , буду ассоциированны і бацькоўскай.

en: A powerful download manager supporting file categories, thumbnails, traffic/bit rate limits and more.
be: Мэнэджар закаче падтрымлівае катэгорыі, мініяцюры, трафік/хуткасць спампоўкі, ліміты і іншае.

en: Accept empty referers
be: Дазволіць пустыя радкі реферов

en: Add Template
be: Дадаць шаблон

en: Add template variable:
be: Варыяцыі шаблону:

en: Added %d files.
be: Дададзена %d  файлаў

en: All Categories
be: Усе катэгорыі

en: Allow direct linking
be: Дазволіць прамыя спасылкі

en: Allow script upload
be: Дазволіць скрыпт загрузкі

en: Always force download
be: Замацаваць спампоўку

en: Apply permission to all child files
be: ужыць изменениея для даччыных файлаў

en: Attachments
be: Далучаныя файлы

en: Author
be: Аўтар

en: Before you can use this widget, please set a Post ID for the file browser in WP-Filebase settings.
be: Перад выкарыстаннем виджета, зменіце ID запісы ў  WP-Filebase наладах

en: Bit rate limit for guests
be: Абмежаванне хуткасці для госцяў

en: Bit rate limit for registered users
be: Абмежаванне хуткасці для зарэгістраваных карыстачоў

en: Category
be: Катэгорыя

en: Category Folder
be: Тэчка катэгорыі

en: Category Icon
be: Абразок катэгорыі

en: Category Template
be: Шаблон катэгорый

en: Category drop down list
be: Выпадальны спіс катэгорый.

en: Category list
be: Спіс катэгорый

en: Category path (e.g cat1/cat2/)
be: Шлях да тэчкі катэгорыі (заўв.cat1/cat2/)

en: Category path and file name (e.g cat1/cat2/file.ext)
be: Шлях да тэчкі катэгорыі і назва файла  (заўв. cat1/cat2/file.ext)

en: Category template successfully parsed.
be: Шаблон катэгорыі спарсен.

en: Category:
be: Катэгорыя:

en: Changed %d items.
be: Зменена %d  пунктаў

en: Choose File
be: Абярыце файл

en: Common
be: Агульныя

en: Complete file sync
be: Сінхранізацыя фалаў выканана

en: Could not get user id!
be: Не счытваецца ID карыстача!

en: Could not parse template: error (%s) in line %s.
be: Немагчыма спарсить шаблон файла. Памылка ў (%s)  радку  %s.

en: Could not read file!
be: Немагчыма прачытаць файл

en: Daily limit exceeded message
be: Паведамленне дасягнення дзённага ліміту

en: Daily limit for %s
be: Дзённы ліміт для %s

en: Daily traffic limit
be: Ліміт дзённага трафіку

en: Daily user download limits
be: Сутачны ліміт спампоўкі

en: Date
be: Дата

en: Decimal file size prefixes
be: Дзесятковы памер файла

en: Default File Template
be: Шаблон файла па змаўчанні

en: Default Template
be: Стандартны шаблон

en: Default sorting
be: Абярыце сартаванне:

en: Details
be: Дэталі

en: Direct linking
be: Прамыя спасылкі

en: Direct linking > redirect to post
be: Прамая спасылка>рэдырэкт на запіс

en: Disable download permalinks
be: Выключыць сталыя спасылкі

en: Display
be: Адлюстраванне

en: Donate &amp; Feature Request
be: Ахвяраванні

en: Download
be: Запампоўка

en: Download Counter
be: Лічыльнік спамповак

en: Download JavaScript
be: Скрыпт запампоўкі

en: Download URL
be: Спасылка для спампоўкі

en: Download URL base
be: Запампаваць спіс URL

en: Edit File
be: Рэдагаваць файл

en: Edit Stylesheet
be: Рэдагаванне стыляў

en: Edit Templates
be: Рэдагаваць Шаблоны

en: Edit custom file list templates
be: Рэдагаванне свайго шаблону для спісу файлаў

en: Edit the CSS for the file template
be: Рэдагаванне CSS шаблону

en: Enable this if you have problems with permalinks.
be: Уключыце, пры праблемах са спасылкамі

en: Enable this if you want decimal prefixes (1 MB = 1000 KB = 1 000 000 B) instead of binary (1 MiB = 1024 KiB = 1 048 576 B)
be: Пры ўключэнні (1 MB = 1000 KB = 1 000 000 B) замест (1 MiB = 1024 KiB = 1 048 576 B)

en: Enter link text:
be: Увядзіце тэкст спасылкі:

en: File %s already exists. You have to delete it first!
be: Файл %s існуе. Выдаліце існы спачатку!

en: File <b>%s</b> is not writable!
be: Файл <b>%s</b>  абаронены ад запісу!

en: File URL
be: URL файла

en: File added.
be: Файл дададзены

en: File list
be: Спіс файлаў

en: File offline message
be: Паведамленне недаступнага файла

en: File template successfully parsed.
be: Шаблон файла спарсен!

en: File updated.
be: Файл абноўлены

en: File version
be: Версія файла

en: Filebase successfully synced.
be: WP Filebase удала сінхранізаваны

en: Filename
be: Назва файла

en: Files
be: Файлы

en: For members only
be: Толькі для падпісантаў!

en: Form Presets
be: Гатовыя налады

en: Formatted file date
be: Дата

en: Formatted file size
be: Разммер файла

en: Guests trying to download inaccessible files are redirected to the login page if this option is enabled.
be: Уключыце для перанакіравання карыстачоў на старонку ўваходу.

en: Here you can enter JavaScript Code which is executed when a user clicks on file download link. The following variables can be used: <i>file_id</i>: the ID of the file, <i>file_url</i>: the clicked download url
be: У гэта поле вы можаце ўвесці JavaScript код, які будзе выкананы пры зграі па спасылцы на спампоўку. можна выкарыстоўваць :<i>file_id</i> -ID файла,  <i>file_url</i>:сам URL спампоўкі.

en: Hide inaccessible files and categories
be: Схаваць файлы

en: Hits
be: Хіты

en: How many times this file has been downloaded.
be: Колькі разоў файл быў запампаваны

en: ID of the post/page this file belongs to
be: ID старонкі/запісы да якой ставіцца файл

en: IP Address of the last downloader
be: IP апошняй спампоўкі

en: If enabled WP-Filebase content tags are parsed in RSS feeds.
be: Калі вкл. Таги будуць парситься ў RSS

en: If enabled files tagged <i>For members only</i> will not be listed for guests or users whith insufficient rights.
be: Файлы адзначаныя "толькі для зарэгістраваных" не будуць адлюстроўвацца для астатніх груп.

en: If enabled files that can be viewed in the browser (like images, PDF documents or videos) can only be downloaded (no streaming).
be: Пры актывацыі, карыстачы смогуть толькі спампоўваць файлы( немагчыма будзе прагледзець такія як PDF Відэа і г.д.).

en: If enabled, all associated files are listed below an article
be: Калі актыўна, усе файлы злучаныя з запісамі будуць адлюстроўвацца.

en: If enabled, unregistered users cannot download any files. You can set different limits for each user role below.
be: Незарэгістраваныя карыстачы не змогуць спампоўваць файлы. Вы можаце ўсталяваць розныя ліміты для розных груп карыстачоў.

en: If you enable this, scripts like PHP or CGI can be uploaded. <b>WARNING:</b> Enabling script uploads is a <b>security risk</b>!
be: Пры ўключэнні, такія скрыпты як PHP і CGI могуць быць загружаны.!!! РЫЗЫКА БЯСПЕКІ!!!

en: If you like this plugin and want to support my work, please donate. You can also post your ideas making the plugin better.
be: Калі вам падабацца ўбудова, ахвяруйце.

en: Ignore downloads by admins
be: Ігнараваць загрузкі адмінам

en: Inaccessible file message
be: Паведамленне недаступнасці файла.

en: Just the category folder name, not the path
be: Назва тэчкі катэгорыі( не шлях)

en: Languages
be: Мовы

en: Last download
be: Апошняя спампоўка

en: License
be: Ліцэнзія

en: Licenses
be: Ліцэнзіі

en: Limit:
be: Ліміт

en: Limits
be: Абмежаванні

en: Limits the maximum data traffic. 0 = unlimited
be: Абмежаванне запампаванага трафіку .0=неабмежавана.

en: Limits the maximum tranfer rate for downloads. 0 = unlimited
be: Абмежаванне максімальнай хуткасці загрузкі.0= неабмежавана.

en: Lists the latest or most popular files
be: Спіс нядаўна дададзеных і папулярных файлаў

en: Manage Categories
be: Кіраванне катэгорыямі

en: Manage Categories (<a href="%s">add new</a>)
be: Мэнэджар катэгорый (<a href="%s">дадаць</a>)

en: Manage Files
be: Мэнэджар файлаў

en: Manage Files (<a href="%s">add new</a>)
be: Мэнэджар файлаў (<a href="%s">дадаць</a>)

en: Manage Templates
be: Кіраванне шаблонамі

en: Manage existing categories and add new ones.
be: Кіраванне і даданне катэгорый

en: Maximum file size: %s
be: Дапушчальны памер файла: %s

en: Minimum user level: (see %s)
be: Мінімальны ўзровень карыстача ( %s)

en: Monthly traffic limit
be: Ліміт месячнага трафіку

en: Name of the file
be: Імя файла

en: Name of the parent categories (empty if none)
be: Назва бацькоўскай катэгорыі

en: Name of the thumbnail file
be: Імя мініяцюры

en: No file was uploaded.
be: Няма файла для загрузкі!

en: Nothing changed!
be: Нічога не зменена!

en: Number of files in the category
be: Колькасць файлаў у катэгорыі

en: Offline
be: Недаступны

en: One entry per line.
be: адно значэнне ў радку.

en: One entry per line. Seperate the title and a short tag (not longer than 8 characters) with '|'.<br />All lines beginning with '*' are selected by default.
be: Па значэнні ў радку. Падзяляйце загаловак і кароткі Tag (не больш за 8 знакаў) рысай '|'.<br />Усе радкі якія пачынаюцца з  '*' абраны па змаўчанні.

en: Parse template tags in RSS feeds
be: Парсить запісы ў RSS

en: Platforms
be: Платформы

en: Post ID of the file browser
be: ID запісы

en: Redirect to login
be: Перанакіраванне

en: Redirect to post
be: Перанакіраванне запісу

en: Requirements
be: Патрабаванні

en: Requirements to use this file
be: Мінімальныя патрабаванні

en: Restore Default
be: Аднавіць па змаўчанні

en: Search Files
be: Пошук файлаў

en: Security
be: Бяспека

en: Select Template
be: Абярыце шаблон

en: Settings reseted.
be: Налады скінуты

en: Settings updated.
be: Налады захаваны

en: Short description
be: Кароткае апісанне

en: Show attached files
be: Адлюстроўваць загруженые файлы

en: Simple Form
be: Простая форма

en: Simple listing of file categories
be: Простыя спісы катэгорый

en: Single file
be: Файл

en: Size
be: Памер

en: Sorting direction
be: Кірунак сартавання

en: Specify the ID of the post or page where the file browser should be placed. If you want to disable this feature leave the field blank.
be: Нумар запісу, у якой файл будзе змесцаваны. калі не жадаеце выкарыстоўваць, пакіньце пустое поле.

en: Submit Template Changes
be: Захаваць змены

en: Supported languages
be: Падтрымоўваныя мовы

en: Supported platforms (operating systems)
be: Падтрымоўваныя платформы( АС )

en: Sync Filebase
be: Сінхранізацыя

en: Synchronises the database with the file system. Use this to add FTP-uploaded files.
be: Сінхранізацыя БД і файлавай сістэмы. Выкарыстоўваецца пры загрузцы праз FTP.

en: Template Code:
be: Код Шаблону

en: Template Tag (a single word to describe the template):
be: Тэгі Шаблону(адно слова для апісання шаблону)

en: Template:
be: Шаблон

en: Templates and Scripts
be: Шаблоны і скрыпты

en: The category ID
be: ID катэгорыі

en: The category URL
be: URL катэгорыі

en: The category folder name contains invalid characters.
be: Імя катэгорыі ўтрымоўвае няслушныя знакі

en: The category name
be: Імя катэгорыі

en: The directory %s already exists!
be: Тэчка %s ужо існуе!

en: The file ID
be: ID файла

en: The file extension of the file <b>%s</b> is forbidden!
be: Пашырэнне  <b>%s</b>забаронена!

en: The file property lists are sorted by
be: Па якім прынцыпе адлюстроўваць файлы?

en: The following fields are optional.
be: Абавязкова запоўніце наступныя палі.

en: The minimum user level to download this file (-1 = guest, 0 = Subscriber ...)
be: Мінімальны ўзровень наведвальніка для спампоўкі файла  (-1=госць, 0=Падпісант ...)

en: The minimum user level to view this category (-1 = guest, 0 = Subscriber ...)
be: Мінімальны ўзровень наведвальніка для прагляду гэтай катэгорыі (-1=госць, 0=Падпісант ...)

en: The sorting direction of file lists
be: Кірунак сартавання спісаў файлаў

en: The template for attachments
be: Шаблон для прыкладанняў

en: The template for category lists (used in the file browser)
be: Шаблон для спісу катэгорый

en: The upload directory <code>%s</code> does not exists. It could not be created automatically because the directory <code>%s</code> is not writable. Please create <code>%s</code> and make it writable for the webserver by executing the following FTP command: <code>%s</code>
be: Тэчка для загрузкі <code>%s</code> не існуе. Яе не магчыма стварыць аўтаматычна бо  тэчка <code>%s</code> абаронена ад запісу. Стварыце <code>%s</code> і ўсталюеце правы на записть пры дапамозе FTP каманды: <code>%s</code>

en: The upload directory <code>%s</code> is not writable. Please make it writable for PHP by executing the follwing FTP command: <code>%s</code>
be: Тэчка загрузкі  <code>%s</code> абаронена ад запісу. Зменіце правы доступу праз ФТП <code>%s</code>

en: The url prefix for file download links. Example: <code>%s</code> (Only used when Permalinks are enabled.)
be: Прэфікс спасылак для файла спісу URL. Прыклад:<code>%s</code>(толькі пры ўключаных сталых спасылках)

en: This Month
be: За месяц

en: This file is currently offline.
be: Гэты файл недаступны

en: This message will be displayed if users try to download a file they cannot access
be: Гэта паведамленне будзе адлюстравана, пры немагчымасці спампоўкі файла

en: Time of the last download
be: Час апошняга скачиваня

en: Today
be: Сеодня

en: Traffic
be: Трафік

en: Traffic exceeded message
be: Паведамленне пра перавыдатак трафіку.

en: Traffic limit exceeded! Please try again later.
be: Ліміт трафіку вычарпаны! Паспрабуйце ў іншы раз.

en: URL of the post/page this file belongs to
be: URL старонкі/запісы да якой ставіцца файл

en: URL of the thumbnail or icon
be: URL мініяцюры ці абразкі

en: Unable to move category icon!
be: Немагчыма змяніць абразок катэгорыі!

en: Unable to move file %s! Is the upload directory writeable?
be: Немагчыма выдаліць файл %s!Праверце правы запісы тэчкі!

en: Uncategorized Files
be: Файлы без катэгорыі

en: Update File
be: Абнавіць файл

en: Upload File
be: Запампаваць файл на сервер

en: Upload Path
be: Шлях загрузкі файлаў

en: Use category drop down list in the file browser instead of listing like files.
be: Выкарыстоўвайце выпадальны спіс катэгорый замест спісу падобных файлаў.

en: User ID of the uploader
be: ID карыстача ў запампоўцы

en: Version
be: Версія

en: View uploaded files and edit them
be: Прагляд і рэдагаванне фалаў

en: WARNING: Script upload enabled!
be: УВАГА : скрыпт запампоўкі актыўны!

en: You are not allowed to access this file!
be: У вас няма правоў для доступу да файла!

en: You can only download %d files per day.
be: Вы можаце запампаваць %d у суткі

en: You can optionally upload a thumbnail here. If the file is a valid image, a thumbnail is generated automatically.
be: Вы можаце запампаваць мініяцюру. Калі гэты малюнак, мініяцюра сгенерируеться сама.

en: You did not create a category. <a href="%s" target="_parent">Click here to create one.</a>
be: Вы не стварылі катэгорыю. <a href="%s" target="_parent">стварыць катэгорыю.</a>

en: You did not upload a file. <a href="%s" target="_parent">Click here to add one.</a>
be: Вы не загрузілі файл.<a href="%s" target="_parent">Дадаць файл.</a>

en: You must enter a category name or a folder name.
be: Увядзіце імя катэгорыі ці тэчкі

en: downloads per day
be: Запамповак у дзень
